Lawendowe inspiracje

Podziel się:

Lawendowa lemoniada

Lemoniada to świetny sposób, by się ochłodzić w letni dzień. Dzięki dodatkowi lawendy zyska wspaniały smak i aromat. Przenieś się na chwilę na południe Francji...

Aromatyczne ciasteczka

Kruche, cudownie maślane o urzekającym lawendowym zapachu. Trudno się im oprzeć. Wypróbuj przepis na ciasteczka z lawendą.

Masło lawendowe

Próbowaliście kiedyś masła lawendowego? Jego urzekający aromat rozniesie się po całej kuchni jak tylko rozgrzejecie je na patelni...

Lawendowy kurczak

Aromatyczny kurczak z lawenda poleca się na obiad. Jego przygotowanie jest banalnie proste. Pamiętaj jednak, by używać kwiatów lawendy z ekologicznych upraw.

Kuchnia pachnąca lawendą

Południe Francji pachnie lawendą. Nic dziwnego, kwitnące lawendowe pola stały się już niemal symbolem Prowansji. Francuzi, Hiszpanie i Włosi używają tej rośliny w kuchni. Jest ona również ceniona za swoje lecznicze właściwości, Natomiast w Polsce jest bardziej znana jako skuteczny środek odstraszający mole ;-) Na szczęście zauważyłam, że lawenda zyskuje u nas na popularności. Czy wiecie, że można jej używać do przyprawiania potraw? Zapraszam was do mojej lawendowej kuchni.