Turystyka kulinarna

Podziel się:

W poszukiwaniu smaku. Kalendarz imprez kulinarnych w październiku

Nie macie pomysłu na weekend? Wyruszcie szlakiem kulinarnych imprez. Poza degustacją regionalnych potraw, będziecie mogli wziąć udział w koncertach, wystawach lokalnych artystów, warsztatach... Zobaczcie, jakie wydarzenia kulinarne odbędą się w październiku.

Imprezy kulinarne we wrześniu

Jesień zbliża się wielkimi krokami, to czas zbiorów warzyw i owoców. W całej Polsce wciąż organizowane są kulinarne imprezy. Święto miodu, wina, fasoli czy kapusty to tylko niektóre z nich. Zobacz, gdzie się wybrać z widelcem we wrześniu.

Na czym polega fenomen food trucków?

Food truck, czyli kuchnia na kółkach. W Polsce ten biznes dopiero raczkuje, ale trzeba przyznać, że rozwija się dość szybko. Ciężarówek z jedzeniem wciąż przybywa. Obecnie jest ich ponad trzysta. Gdzie można je spotkać? Gównie na festiwalach muzycznych i jarmarkach. W wielu miastach są również organizowane zloty food trucków. Mobilne kuchnie często też parkują w okolicach biurowców, bo pracownicy korporacji to także doskonali klienci.

Gdzie warto pojechać, żeby dobrze zjeść? Imprezy kulinarne w sierpniu

Lato to czas festiwali, jarmarków, festynów. Niemal w każdy weekend we wszystkich zakątkach Polski odbywają się plenerowe imprezy, również kulinarne. Swoje święta mają m.in. pierogi, flaki, miody, nalewki, karpie, pstrągi, grzyby... a nawet jadalne kwiaty! Podczas tego typu wydarzeń możemy nie tylko spróbować tradycyjnych (lub całkiem egzotycznych) potraw, ale również wziąć udział w warsztatach np. tradycyjnego wypieku chleba. Zobaczcie, gdzie warto wybrać się w sierpniu na kulinarną wycieczkę.

W poszukiwaniu smaku, czyli turystyka kulinarna

Czym się kierujemy przy wyborze miejsca na urlop? Najczęściej bierzemy pod uwagę ciekawą architekturę, zabytki, muzea, zapierające dech w piersiach widoki, pogodę, ale nie tylko. Coraz częściej decydujemy się spędzić wakacje tam, gdzie będziemy mogli dobrze zjeść, odkryjemy nowe smaki.

Slow food na urlopie? To prostsze niż myślisz

Ciągle gdzieś się śpieszymy, żyjemy w stresie, nie mamy czasu na odpoczynek, jemy byle co, ważne, żeby było szybko... Ale przychodzi taki moment, kiedy uświadamiamy sobie, że czas przecieka nam przez palce, mamy wrażenie, że umyka nam coś ważnego... Wakacje to dobry moment żeby trochę zwolnić, oderwać się od codzienności.