Gotuj jak prawdziwy szef kuchni

Podziel się:

Ciasta siostry Anastazji - grzech nie spróbować!

Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości jest autorką wielu książek kucharskich. Do tej pory rozeszły się one w trzymilionowym nakładzie. Jej przepisy nierzadko mają źródła w dawnych, tradycyjnych recepturach. Siostra Anastazja radzi jak przyrządzić i pięknie podać m.in mięsa, sałatki, surówki, ciasta. Dzięki kulinarnej pomocy w postaci książek siostry Anastazji każde danie się uda. Na co dzień gotuje i piecze dla krakowskich jezuitów. Zobaczcie najlepsze przepisy na wspaniałe wypieki siostry Anastazji, przetestowane przez kulinarne blogerki.

Słodka chwila zapomnienia z Nigellą Lawson - 10 najlepszych przepisów na słodkości

Nigella Lawson - brytyjska dziennikarka, autorka książek i prowadząca programy kulinarne. Znana jest chyba każdemu, kto choć trochę interesuje się gotowaniem. Jest jedną z pierwszych osób, które zaczęły gotować na ekranie i właściwie to ona zapoczątkowała modę na telewizyjne programy kulinarne. Skradła serca widzów - przez Anglików jest nazywana nawet kulinarną boginią! Coś w tym musi być, bo jej przepisy są lekkie, świeże i proste - jednym słowem dla każdego. Poniżej znajdziecie 10 najlepszych słodkości Nigelli Lawson, które wyszły spod ręki polskich blogerów kulinarnych. Zapraszam!

Gotuj z Julią. 10 najlepszych przepisów Julii Child

Julii Child chyba nie trzeba nikomu przedstawiać - każdy, kto choć trochę interesuje się gotowaniem, wie kto to jest Julia Child. Była amerykańską kucharką oraz autorką książek kucharskich, z której najważniejsza i najbardziej znana to "Mastering the Art of French Cooking" (1961). Zasłynęła jako prowadząca programy kulinarne - najpopularniejszym był "The French Chef", dzięki któremu spopularyzowała francuską kuchnię w USA. Poznajcie 10 najlepszych przepisów Julii Child.

Oliwki w roli głównej

Wiele osób uważa, że czarne i zielone oliwki to dwie różne odmiany. To jednak nieprawda. Zielone to te, które są po prostu wcześniej zrywane. Z kolei te, którym pozwoli się dojrzeć – czernieją. Różnią się one smakiem – zielone są nieco twardsze i bardziej gorzkie od czarnych, wiele jednak zależny od ich obróbki.

Oliwki, bez względu na kolor znajdują bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. W sklepach możemy dostać oliwki zielone faszerowane serem, pasta paprykową czy anchois. W takiej formie stanowią świetną przekąskę. Czarne natomiast częściej dodaje się do sałatek i innych dań, można z nich także przygotować smaczną pastę.

Ewa Wachowicz, dziennikarka i producentka telewizyjna, znana m.in. z programów kulinarnych proponuje wiele smacznych przepisów z wykorzystaniem oliwek.

Pięć przepisów Jamiego Olivera na szybkie dania

Aby przygotować smakowity i pełnowartościowy posiłek, nie trzeba spędzać wielu godzić w kuchni. Czasem wystarczy nawet mniej niż 30 minut. Udowadnia to Jamie Olivier – pochodzący z Wielkiej Brytanii kucharz, autor programów kulinarnych oraz książek. Tajemnica sukcesu tkwi tak naprawdę w zmianie podejścia do gotowania, dobrej organizacji, sprytnych przepisach i opanowaniu kilku kulinarnych sztuczek. Zdaniem Jamiego, w kuchni powinniśmy uruchomić wszystkie zmysły, wtedy na pewno wszystko się uda.