Domowe najlepsze

Podziel się:

Domowa wegeta bez soli i konserantów

Domowa przyprawa do zup z suszonych warzyw to świetna alternatywa dla tych, które możemy kupić w sklepach. Jej przygotowanie jest niezwykle proste - wystarczy wybrać swoje ulubione warzywa i ususzyć je. Poniżej znajdziesz przepis na podstawową wersję domowej wegety, ale możesz doprawić ją według własnych upodobań. Zobaczysz, że taka samodzielnie skomponowana przyprawa do zup znacznie ułatwi przygotowywanie posiłków - wystarczy tylko kilka garści, by w kilka chwil w garnku wyczarować cały bukiet warzywnych smaków i aromatów.

Przepis na domowy cukier waniliowy

Wszystko co domowe i samodzielnie przygotowane jest lepsze! Tak też jest z cukrem waniliowym - prawdziwym, o niesamowitym aromacie... A czy wiesz, że w sklepie bardzo ciężko jest dostać cukier waniliowy? Najczęściej na sklepowych półkach znajdziesz cukier wanilinowy, który pozyskiwany jest sztucznie i z wanilią ma niewiele wspólnego - może tylko zapach, który i tak nie umywa się do naturalnego. Jeśli chcesz, by w twojej kuchni zagościł prawdziwy cukier waniliowy, koniecznie poznaj nasz przepis, a nie pożałujesz ;-)

Domowa przyprawa do pierniczków i grzańca

Choć do świąt zostało jeszcze sporo czasu, już teraz należy pomyśleć o pierniczkach. Pyszne, pachnące, domowe pierniczki nie mogą się obejść bez korzennych przypraw. Zapomnij o gotowych mieszankach, które w swoim składzie często mają cukier lub mąkę i przygotuj przyprawę do pierniczków i grzanego wina samodzielnie.